company logo

Význam hry
Užívateľské hodnotenie: / 0
SlabéDobré 

Mláďatá sa formou hier učia zručnostiam, bez ktorých by sa v dospelosti neobišli: učia sa loviť, komunikovať s príslušníkmi vlastného druhu či brániť sa proti nepriateľovi... Hra má v živote šteňaťa nenahraditeľnú úlohu, ovplyvňuje jeho fyzický aj psychický vývoj.

Spoločné hry šteňaťa s majiteľom upevňujú vzájomný vzťah a schopnosť porozumieť si. Hra tiež rozvíja prirodzené vlohy šteňaťa. Formou hry sa dajú zvládnuť prvé kroky vo výcviku (napr. aportovanie obľúbených hračiek, ťahanie sa o ježka). Vymyslite pre svojho psíka čo najviac zábavných činností - hádžte mu loptičku, preťahujte sa o povraz, naháňajte sa spolu. Dávajte ale pozor, aby šteňa neprejavovalo voči vám nadmernú agresiu. Ak sa to stane, ihneď hru prerušte.

Hry s inými šteňatami a dospelými psami sú pre šteniatko rovnako dôležité. Učí sa pritom správať a "hovoriť" ako správny pes. Brať svoje šteňa do náruče vždy, keď sa na obzore objaví cudzí pes, je veľká chyba. Psík, ktorý v období dospievania nemal možnosť kontaktu s inými psami, je často zdrojom konfliktov a nedorozumení - jednoducho sa "nedohodne".

Psi sa na rozdiel od svojich divých príbuzných radi hrajú aj v dospelosti. Odborníci toto správanie vysvetľujú tak, že pes sa nemusí starať o zháňanie potravy a tak vlastne zostáva po celý život v roli svorkového šteňaťa. Podporujte hravosť svojho psa! Hra je spoľahlivý prostriedok na to, aby zostal psychicky aktívny a čulý až do vysokého veku.


Zdroj: Informačné kampane , www.pes.eu.sk

 

 Prevádzkované na Joomla!. Designed by: Tribeca WordPress Theme  Valid XHTML and CSS.